Beskid Makowski – Beskid Wyspowy – Pogórze Wielickie – 23.04.2016

Awol_20160423_Pogorze_Wielickie1

Przyjemna trasa, trochę górek i podjazdów np: Lanckorona przez Jastrzębią – piękny, widokowy odcinek, Budzów – Ferdasówka, czy krótki, ale sprężny wjazd na Węglówkę, no i okolice Chorągwicy – tam też trzeba popracować, poza tym zjazdy, niektóre naprawdę szybkie np. z Lanckorony do Skawinki (!!), czy nowym asfaltem do Stróży … i całkiem sporo przyjemnego relaksu na płaskich odcinkach – bardzo fajny fragment w dolinie Raby, między Stróżą, a Kasinką Małą.

Przy okazji: wypatrzona miejscówka na nocleg, nad potokiem Jachówka; 45 m od drogi, dobre osłonięcie drzewami – może komuś się przyda.

Miałem problem z aplikacją IpBike … po postoju w Stróży, apka zakończyła „trening” o czym przekonałem się kilkanaście km dalej. W tym samy mniej więcej momencie zaczęła szwankować lewa klamkomanetka – brak płynnego zrzucania łańcucha na mniejszy blat. Ostatecznie, jak już wlazła mniejsza tarcza do końca na niej zostałem, przez co brakowało powera na prostych i zjazdach. O dziwo, następnego dnia napęd chodził bez zarzutu. Bestia zdradza swoje humory?! 😉

Dystans: 145 km
Czas jazdy: 7 h
Podjazdy: 1856 m
Trasa: https://www.strava.com/routes/4775648

Strava – cz.1 i cz.2

Leave a Reply