Karpacki Hulaka 2018 – książka wyścigu i informacje praktyczne

Książka wyścigu

Książeczka wyścigu – strona tytułowa

Książeczka wyścigu – rewers

W pakiecie startowym, który już niebawem dotrze do startujących drogą pocztową znajduje się m.in książeczka wyścigu.  Pełni ona funkcję informacyjną oraz służyć będzie do rejestracji przebytej trasy, a po zakończeniu maratonu posłuży jako „pamiątkowy medal”- o tym dowiecie się z listu 😉 Na rewersie znajdują się pola Imię, Nazwisko i Kategoria, które należy wypełnić przed startem. Resztę pól, każdy z jadących uzupełni po przejechaniu trasy, by na koniec, po ogłoszeniu wyników na stronie szlakiidrogi.pl, własnoręcznie wpisać zajęte miejsce.

Wnętrze książeczki wygląda tak …

Książeczka wyścigu – środek

Lewe skrzydło książeczki, to punkty kontrolne tegorocznej edycji. W czasie maratonu, każdy z jadących, po prawej stronie, wpisze dzień, godzinę i minutę, w której osiągnął dany punkt.

Jamna … ciekawe ile osób wybierze ten punkt jako pierwszy?

Na prawym skrzydle znajdują się również pola związane ze startem i metą, które wypełniamy zgodnie z czasami naszego przejazdu.

Po co to wszystko?

Jak wiadomo z regulaminu maratonu, podstawą weryfikacji przejazdu będzie zapisany i opublikowany w sieci ślad trasy, możliwy do „podglądnięcia” w serwisach Strava, Endomondo, czy Ride With GPS. Linki do stron, z trasą Waszych przejazdów należy przysyłać na adres admin@szlakiidrogi.pl. Ślad pozwoli ocenić, czy wymagane do zaliczenia maratonu punkty kontrolne zostały osiągnięte. Ważne, by dało się odczytać z niego, całkowity czas brutto. Wpisanie do książeczki dnia i godziny rozpoczęcia oraz zakończenia jazdy, będzie dodatkową formą sprawdzenia tych danych. Wiąże się z tym konieczność przysłania mailem, zdjęcia środka Waszej książki wyścigu, najlepiej w jednej wiadomości, wraz z linkiem do śladu.

Wszystkie wymagane wpisy zrobicie za pomocą ołówka, który otrzymacie w przesyłce pocztowej, wraz z pakietem startowym 🙂

After party

Na rewersie książeczki, poza przypomnieniem podstawowych zasad maratonu, znajduje się również adres i nazwa lokalu w którym odbędzie się after party. „Miejscówka” to sympatyczna knajpka nieopodal (100 m) punktu startu/mety (cała zabawa kończy się i zaczyna na małym placu naprzeciw knajpki „Punkt Docelowy”, na krakowskim Podgórzu). W „Miejscówce” każdy z jadących może zrealizować widoczny na rewersie książeczki voucher żywieniowy, na kwotę 22 zł. Wystarczy okazać przy zamówieniu podpisaną książeczkę i wybrać dowolny posiłek. Fakt skorzystania z posiłku zostanie odnotowany w wyraźnym białym polu oraz na liście, którą będzie dysponował barman. W lokalu są bardzo smaczne burgery, w tym w wersji vege oraz piwo z browaru Trzech Kumpli. Kasa nie zwraca pieniędzy poniżej kwoty 22 zł, ale na wszystkie inne „łakocie” jest 10% rabatu. Co ważne, z vouchera można korzystać od czwartku 26 lipca, do niedzieli 29 lipca.

Środki z niewykorzystanych voucherów żywieniowych zostaną spożytkowane na wykup domeny maratonu i hosting strony www.

Kraków, Podgórze, miejsce startu/mety i spotkania

Niedzielne „after party”, jak łatwo się domyślić, nie ma jakiejś z góry określonej godziny rozpoczęcia. Pomiędzy 11:00 do 24:00 mamy zarezerwowaną sporą część w środku lokalu, a właściciele obiecali zorganizować w ogródku miejsce na przechowanie rowerów, do którego dostęp będzie jedynie z sali, w której znajdują się nasze stoliki. Przybywajcie o dowolnej porze, by się spotkać i pogadać!.

Numery startowe

W pakiecie są również imienne numery startowe, tożsame z listą zawodników dostępną na stronie www. Cztery otwory, cztery zippy … przyczepiajcie gdzie Wam wygodnie 😉 Numery są dwustronne, na rewersie dla przypomnienia znalazły się hasztagi #karpackihulaka i #karpackihulaka2018, o wykorzystanie których, proszę podczas dodawania zdjęć i wpisów, do Waszych relacji w serwisach społecznościowych.

Leave a Reply