Pierwsze powtórzenie drogi „Szaleństwo Białej Kreski”, V (M5)

W minioną sobotę, 9.01.2016 r., po dwóch latach od powstania, droga „Szaleństwo Białej Kreski” na Buczynowej Strażnicy otrzymała pierwsze powtórzenie. Autorami przejścia są: Artur Małek i Mariusz Radliński , którzy potwierdzili trudności V (M5). Przejście odbyło się w dobrych warunkach – betony, sporo lodu, dobrze trzymające trawki. Kilka zdjęć, jakie wykonał zespół, możecie zobaczyć poniżej.

Buczynowa Strażnica / Szaleństwo Białej Kreski V, Tatry

Posted by FreeMount on 11 stycznia 2016

 

Tak się złożyło, że tego dnia wybrałem się na południowo-zachodnią grzędę Małej Buczynowej Turni (II), miałem więc sposobność obserwować Artura i Mariusza w trakcie ich wspinaczki. Zapis naszej rozmowy, z uwagami dotyczącymi drogi – w komentarzach pod wpisem:

Byłem dziś na Małej Buczynowej Turni Betony Przyjemna łatwa grzęda Zrobiłem dużo nowych zdjęć No i dziś wypada równo dwa…

Posted by Krzysiek Sobiecki on 9 stycznia 2016

 

Na koniec kilka zdjęć jakie zrobiłem chłopakom – (kliknięcie otwiera stronę ze zdjęciem, które następnie można powiększyć do rozmiaru 1440×1920 px).

"Szaleństwo Białej Kreski", Artur Małek na trawersie w prawo, po wyjściu z komina na pierwszym wyciągu.

„Szaleństwo Białej Kreski”, Artur Małek na trawersie w prawo, po wyjściu z komina na pierwszym wyciągu.

„Szaleństwo Białej Kreski” - drugi wyciąg.

„Szaleństwo Białej Kreski” – drugi wyciąg. Mariusz Radliński widoczny na stanowisku, które zespół założył w nyży, powyżej komina. Artur widoczny na filarku pod polem śnieżnym.

"Szaleństwo Białej Kreski" - drugi wyciąg.

Artur na polu śnieżnym, pod zalodzonym kominem – oryginalnie, drugie stanowisko. Dalej droga wiedzie ścianą wprost, do wyraźnych śnieżnych stopni, którymi skośnie w prawo trawersuje się na pochyłą, śnieżną płytę, skąd przez próg skalny na pole śnieżne i w górę, przez zalodzony prożek do połączenia z drogą WHP 207.

Środkowa część wschodniej ściany Buczynowej Strażnicy.

Środkowa część wschodniej ściany Buczynowej Strażnicy. Na środku zdjęcia Mariusz. Do połączenia z drogą whp 207, od tego miejsca jeszcze ok. 80-100 m wspinania, a do Przełęczy nad Dolinką Buczynową … 280-300 m.

Zobacz też: schemat, zdjęcia i relację z pierwszego przejścia oraz mini monografię całej, wschodniej ściany Buczynowej Strażnicy i Czarnych Ścian.

Leave a Reply