Maraton Karpacki Hulaka 2017

Karpacki Hulaka, to pomysł na nowy maraton rowerowy w konwencji samowystarczalnej. Tylko Ty, rower i trasa, którą sobie sam ułożysz. Start i meta w Krakowie, siedem obowiązkowych sekcji do przejechania, w jak najkrótszym czasie.

Termin

28-30.07.2017 r.

Trasa i idea maratonu

Start i meta znajdują się w Krakowie, na Podgórzu, tuż nad Wisłą, na ulicy Staromostowej 1, przy knajpce „Punkt Docelowy”

Ponieważ pierwsza edycja Karpackiego Hulaki ma charakter pilotażowy, a tym samym nie do końca sformalizowany, godzina startu nie jest narzucona, podobnie jak i limit czasu na przejechanie trasy. Ruszasz więc, kiedy chcesz i kończysz kiedy chcesz, masz na to całe 3 dni (od godziny 00:00 w piątek, do 24:00 w niedzielę). Ideą maratonu jest przejechanie rowerem, w najkrótszym czasie przez wszystkie wyznaczone i obowiązkowe fragmenty trasy, startując i finiszując w Krakowie. Wymienione poniżej odcinki – segmenty można pokonywać w dowolnej kolejności, w dowolnym kierunku, dowolną ilość razy. Tym samym, na etapie planowania trasy, to od Ciebie zależy, czy wybierzesz wariant w którym nieco nadłożysz kilometrów, gubiąc przy okazji kilkaset metrów podjazdów, czy na odwrót, zdecydujesz się pchać rower i szukać skrótów na leśnych ścieżkach, by zyskać przewagę. W tym aspekcie maraton dopuszcza wszelką inwencję i pomysłowość. Być może odkryjesz szansę dla siebie w skorzystaniu z przeprawy promowej, by dostać się na drugi brzeg rzeki, albo szybszy, czy krótszy sposób na przejazd pod kolejną obowiązkową sekcję trasy jadąc przez Słowację – nie ma sprawy, oba rozwiązania są dozwolone. Pamiętaj, że dopóki jedziesz rowerem, pchasz go lub niesiesz, cały czas bierzesz udział w wyścigu! 🙂

Karpaty to piękne góry, a o miano Karpackiego Hulaki, masz okazję powalczyć na następujących, obowiązkowych odcinkach:

Beskid Mały – https://ridewithgps.com/routes/20106235

Beskid Makowski – https://ridewithgps.com/routes/20113601

Beskid Niski i Pogórza: Ciężkowickie i Rożnowskie – https://ridewithgps.com/routes/20105821

Beskid Śląski – https://ridewithgps.com/routes/20504269

Beskid Wyspowy – https://ridewithgps.com/routes/19334670

Pasmo Babiogórskie – https://ridewithgps.com/routes/19333779

Podhale – https://ridewithgps.com/routes/20504580

Wszystkie ww. odcinki można pobrać tu, jak również ze strony https://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=17358692

Zapisy

Chętna? Zainteresowany? Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy (stopka) lub zgłoś swój udział w komentarzach. I tyle. O ew. nocleg w Krakowie musisz się postarać samodzielnie 🙂
Za rok będzie medal pamiątkowy, książeczka maratonu, być może punkt startu i mety …

Weryfikacja śladów i wyniki końcowe

Po przejechaniu trasy przesyłasz zapis swojej jazdy w formacie .gpx na adres admin@szlakiidrogi.pl. Mile widziane są również linki do serwisów typu Strava, Endomondo, czy Ride With GPS, w których gromadzisz swój wykaz tras. Na przesłanie pliku .gpx masz całe 7 dni, po upływie których pojawi się lista z wynikami. Przesłany ślad musi pokrywać się z regulaminowymi siedmioma odcinkami maratonu (na zasadach opisanych powyżej) oraz zaczynać się i kończyć w Krakowie, na ulicy Staromostowej 1. W sytuacji, gdy zawodnicy posiadają identyczny czas przejazdu, o miejscach decyduje liczba podjechanych metrów.

Regulamin

W prostocie siła, więc regulamin Karpackiego Hulaki sprowadza się do kliku kanonicznych punktów:

  1. Maraton Karpacki Hulaka to impreza w pełni i całkowicie oddana idei samowystarczalności, tym samym w trasę startujesz z tym co masz ze sobą, korzystasz z tego co sam wieziesz lub kupisz podczas jazdy oraz z tego co sam sobie załatwisz.
  1. Maraton Karpacki Hulaka to impreza w której jesteśmy zdani na siebie i własną inwencję, a więc nie posiadamy wsparcia samochodu towarzyszącego na trasie oraz nie korzystamy ze wsparcia innych rowerzystów, rodziny, przyjaciół (w szczególności zabronione jest więc wykorzystywanie znajomych, czy osób mieszkających wzdłuż trasy w celu dostarczania żywności, sprzętu, w nawigowaniu, czy też w celu zamówienia noclegu, zorganizowania naprawy sprzętu etc.).
  1. Wszelkie awarie roweru, czy problemy zdrowotne rozwiązujesz na własną rękę, korzystając z ogólnie dostępnych środków, takich jak komunikacja publiczna, taksówka, auto-stop etc. Po naprawie roweru, czy uzyskaniu pomocy medycznej, wracasz dokładnie do miejsca w którym przerwałeś jazdę, w celu jej kontynuacji.
  1. Karpacki Hulaka to impreza nastawiona na jazdę SOLO, ale w ramach tegorocznej edycji pilotażowej, jest możliwość udziału na zasadach znanych z kategorii OPEN, a więc jazda z innym uczestnikiem, lub w większej grupie. Osoby wybierające formułę OPEN proszone są o zgłoszenie tego faktu, na etapie przesyłania swoich śladów do weryfikacji.
 1. Nadrzędną regułą maratonu Karpacki Hulaka jest wzajemne zaufanie – postaraj się więc o grę fair play.

Kilka słów na koniec

Pomysł zorganizowania imprezy rowerowej w powyższej konwencji zrodził się w zeszłym rokuZ czasem ewoluował, zmieniał się, aż przybrał obecną formę. Nie zmienia to faktu, że czekam na Wasze uwagi i propozycje związane z Karpackim Hulaką. Z całą pewnością będę chciał rozwijać ten pomysł w przyszłości. Być może powstaną dwie edycje: szosowa i terenowa? Pomysłów nie brakuje 🙂

Zapraszam do zgłaszania udziału w maratonie Karpacki Hulaka !!!

Krzysiek Sobiecki

5 Komentarzy

 1. Wrona BezOgona

  Ale że co? Nikt jeszcze się nie zapisał? To ja chcę ponosić rower jako pierwsza 🙂

  Powtórz
 2. Krzysiek Sobiecki (Komentarze autora)

  E nie, już jest małe grupetto chętnych 🙂 Fajnie, że zaglądasz!

  Powtórz
 3. Andrzej

  no to ja też się piszę 🙂

  Powtórz
 4. Krzysiek Sobiecki (Komentarze autora)

  Miło!!!

  Powtórz
 5. Vookie (@romunieu)

  Kurcze szkoda, ze dopiero teraz się dowiedziałem o tym wydarzeniu, bo wygląda znakomicie. Ale już nie ogarnę wolnego 3-dniowego weekendu tak na szybko. Powodzenia 🙂

  Powtórz

Leave a Reply